×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
کشاورزی، ناجی اقتصاد / پرورش گوسفند جای سپرده‌‎های بانکی را می‌گیرد

کشاورزی، ناجی اقتصاد / پرورش گوسفند جای سپرده‌‎های بانکی را می‌گیرد

کشاورزی، ناجی اقتصاد / پرورش گوسفند جای سپرده‌‎های بانکی را می‌گیردکشاورزی، ناجی اقتصاد / پرورش گوسفند جای سپرده‌‎های بانکی را می‌گیرد
افزایش ۲برابری قیمت گوشت گوسفندی بدون رشد قابل‌توجه هزینه‌های تولید و رشد بارش‌ها در مراتع کشور، فضای جذابی برای رشد سرمایه‌گذاری در حوزه پرورش دام ایجاد کرده به‌گونه‌ای که برخی سرمایه‌ها از بانک‌ها به‌سمت دامداری سوق پیدا کرده است.
سال 98 که با باران‌های سیل‌آسا همراه بوده، سال پررونقی را برای بخش کشاورزی ایران رقم زده که اگر از این فرصت استثنایی استفاده شود، با توسعه بخش کشاورزی می‌توان بخش قابل‌توجهی از مشکلات اقتصاد را حل کرد.
یکی از مهم‌ترین عوامل در هر فعالیت اقتصادی توجه به بازار است و در صورتی که بازار مناسبی برای فروش وجود داشته باشد احتمال موفقیت آن فعالیت اقتصادی بسیار زیاد است؛ این مهم اکنون برای تولیدکنندگان گوشت قرمز فراهم شده است و دامداران می‌توانند از فعالیت اقتصادی که انجام می‌دهند سود مناسبی به‌دست آورند.
قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 2 برابر افزایش یافته و هرکیلوگرم آن از 42 تا 43هزار تومان به 85 تا 95 هزار تومان رسیده است.
در حالی که قیمت گوشت قرمز در بازار افزایش این‌چنینی داشته است اما هزینه‌های تولید این محصول در کشور در مقایسه با قیمت مصرف‌کننده افزایش نیافته است به‌طوری که هزینه خوراک دام که بیشترین هزینه را برای تولیدکنندگان به‌همراه دارد کماکان از حمایت‌های دولت بهره‌مند است و نهاده‌های دام مانند ذرت و کنجاله سویا  با ارز 4200 تومان وارد می‌شود و موقعیت استثنایی برای تولیدکنندگان این بخش ایجاد کرده است.
وزارت جهاد کشاورزی همواره اعلام می‌کند که تمام نیاز تولیدکنندگان دام و طیور کشور به نهاده‌ها را با ارز دولتی تأمین می‌کند اما تولیدکنندگان مدعی‌اند که بخشی از این نیاز را می‌توانند با قیمت مصوب دولتی تأمین کنند و مجبور هستند مابقی را از بازار آزاد تهیه کنند؛ با وجود این، تولید در این بخش کماکان بسیار به‌صرفه است.
بر اساس اعلام دبیر ستاد تنظیم بازار بعد از توقف واردات گوشت قرمز با ارز 4200تومانی این محصول رقابتی و عرضه و تقاضایی شده است و دولت دخالتی در تعیین قیمت‌ها ندارد که این امر شرایط مناسبی را برای تولیدکنندگان داخلی مهیا کرد.
همچنین افزایش بارش‌ها در سال جاری مراتع سرسبزی را در مناطق کوهستانی سراسر کشور ایجاد کرده که به پرورش‌دهندگان دام‌های سبک و سنگین سال پررونقی را نوید می‌دهد.

پرورش دام، محلی برای ورود سرمایه‌های سرگردان
سوددهی بالا، جذابیت‌ها را در بخش پرورش دام سبک گوسفندی به‌حدی افزایش داده است که تولیدکنندگان به‌دنبال جذب سرمایه‌های سرگردان و حتی کوچک برای تولید و گسترش کار خود هستند.
شاید در این روزها در کوچه و خیابان پیشنهاد سرمایه‌گذاری برای پرورش دام حتی با مبالغ کم را شنیده باشید که به افراد پیشنهاد می‌شود چند میلیون تومانی را که در اختیار دارند بدهند تا بعد از پرواربندی و در نظر گرفتن هزینه تولید اصل پول خود و سود بیشتری از سود بانکی دریافت کنند.
دولت از دامداری‌ها چه حمایت‌هایی می‌کند؟
پرورش و پرواربندی دام سبک در کشور علاوه بر اینکه مشمول حمایت‌های دولتی برای تأمین نهاده می‌شود،  تسهیلات و خدمات دولتی دیگری نیز دریافت می‌کنند به‌طوری که تولیدکنندگان این بخش می‌توانند برای اجرای طرح خود از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری که از محل صندوق ذخیره ارزی تأمین شده و سود کمی دارد استفاده کنند؛ همچنین در این بخش سازمان دامپزشکی نیز خدمات بهداشتی به تولیدکنندگان ارائه می‌دهد.
منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
ثبت شرکت تعاونی
ثبت طرح صنعتی
اخذ جواز
نقل و انتقال سهام

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده