×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
ایران استاندارد بین‌المللی ویژگی‌های نانومواد خاک رس را منتشر کرد

ایران استاندارد بین‌المللی ویژگی‌های نانومواد خاک رس را منتشر کرد

ایران استاندارد بین‌المللی ویژگی‌های نانومواد خاک رس را منتشر کردایران استاندارد بین‌المللی ویژگی‌های نانومواد خاک رس را منتشر کرد
استاندارد بین‌المللی تدوین شده به سرپرستی ایران در زمینه نانومواد خاک رس با عنوان «فناوری نانو – نانومواد خاک رس – ویژگی‌ها و روش‌های آزمون» پس از ۴ سال منتشر شد.
استاندارد بین المللی تدوین شده به سرپرستی ایران در زمینه نانومواد خاک رس (Clay Nanomaterial) با عنوان «فناوری نانو – نانومواد خاک رس – ویژگی‌ها و روش‌های آزمون» پس از ۴ سال تلاش و پیگیری‌های مستمر متخصصان کشورمان منتشر شد.

این استاندارد توسط کمیته فنی استاندارد‌های فناوری نانو و با کمک یک گروه دانشگاهی، در حدود ۴ سال پیش به سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) پیشنهاد شد. پس از تایید و تصویب پیشنهاد ایران از سوی کشور‌های عضو کمیته فنی استاندارد فناوری نانو ایزو، مطالعات مختلف و گسترده‌ای انجام شد و جلسات متعدد کارشناسی با متخصصان داخلی و خارجی برگزار گردید. این جلسات به صورت حضوری و هم از طریق وب، با هدف اقناع متخصصان بین المللی به عنوان نمایندگان کشور‌های عضو ایزو تشکیل می‌شد. سرانجام این استاندارد در ماه میلادی جاری منتشر و در سایت رسمی سازمان بین المللی استانداراد (www.iso.org) در معرض استفاده عمومی قرار گرفت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که نانومواد خاک رس از اهمیت ویژه‌ای در صنعت و فناوری امروز جهان برخوردار است. نانومواد خاک رس کاربرد‌های فراوانی در صنایع مختلف پزشکی و دارویی، بسته بندی، رنگ و پوشش، خودرو، لاستیک‌ها و کامپوزیت‌های پلیمری دارد و استفاده از آن در محصولات و مواد باعث بهبود ویژگی‌ها و خواصی از قبیل: استحکام و خواص مکانیکی، پایداری حرارتی، مقاومت شیمیایی و مقاومت در برابر نفوذ گاز‌ها می‌شود. این استاندارد به پارامتر‌های متعدد و کاربردی این دسته از نانومواد و روش اندازه‌گیری آن‌ها می‌پردازد که در دادوستد‌های بین المللی می‌تواند به عنوان استاندارد پایه مورد ارجاع و بهره برداری قرار گیرد.

پیش بینی‌های انجام شده در خصوص بازار نانومواد خاک رس حاکی از رسیدن حجم بازار آن در سال ۲۰۲۳ به حدود ۳٫۵ میلیارد دلار است که این بازار و همچنین بازار صنایع و محصولات استفاده کننده از آن، بدون شک متاثر از استاندارد تدوین شده به سرپرستی ایران خواهد شد.

با انتشار این استاندارد، تعداد استاندارد‌های بین المللی تدوین شده به سرپرستی ایران در حوزه فناوری نانو به عدد ۵ استاندارد رسید. هم اکنون ایران در کنار کشور‌های چین و آلمان با تدوین ۵ استاندارد بین المللی در حوزه فناوری نانو در جایگاه چهارم جهان قرار دارد. در رتبه بندی موجود برای تعداد استاندارد‌های بین المللی تدوین شده در ایزو در حوزه فناوری نانو، آمریکا با ۱۳ استاندارد رتبه نخست را دارد. ژاپن با ۱۲ استاندارد در رتبه دوم و کشور‌های انگلستان و کره جنوبی با ۹ استاندارد به طور مشترک در رتبه سوم قرار دارند.

لازم به ذکر است، کمیته فنی استاندارد‌های فناوری نانو در سال ۱۳۸۵ با هدف به تدوین استاندارد‌های فناوری نانو و کمک به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیاده سازی استاندارد‌های محصولات نانو، توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانوتشکیل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

بیشتر بخوانید
ثبت آداک
مشاوره رایگان
ثبت ایده و اختراع
ثبت طرح صنعتی
ثبت شرکت بین المللی
ثبت برند بین المللی

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده